Az elmúlt napokban a világ szeme az izgalmas versenyt ígérő amerikai elnökválasztásra szegeződött, ahol végül Trump fölényes győzelmet aratott, a Republikánus Párt pedig megszerezte a többséget a törvényhozás felsőházában, a szenátusban is. A világ legnagyobb hatalmú vezetőjének személye a Föld minden szegletében nagy érdeklődést vált ki, ezért megnéztük, a hazai Google-kereséseket mennyire dominálta a 2024-es amerikai elnökválasztás.
Az Egyesült Államokban ma tartott 2024-es elnökválasztásra több tízmillióan adják le levélben a szavazatukat, arra azonban kevesen gondolnak, hogy néhány amerikai állampolgár a Nemzetközi Űrállomáson tartózkodik a szavazás napján. Az állomáson szolgálatot teljesítő négy amerikai űrhajós természetesen nem esik el a szavazati jogától; ők is leadhatják a voksukat az USA következő elnökének személyére. A szavazás folyamata és technikai háttere ugyan egyedülálló kihívásokat jelent, de a NASA és a texasi törvényhozás együttműködésének köszönhetően megoldható - írta meg a Space.com.
Kamala Harris demokrata elnökjelöltnek enyhe előnye van a kulcsfontosságú „kék fal” („blue wall”) államok mindegyikében, amelyek kritikusak lehetnek az elnökséghez vezető útja szempontjából - derült ki a The Hill által közölt legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiről.
Donald Trump republikánus elnökjelölt Wisconsin államban tartott kampánygyűlést, ahol szokatlan öltözettel reagált Joe Biden nagy port kavaró, értelmezési vitákat elindító megszólalására - tudósított a BBC.
Négy év után, november 5-én újra döntetnek az Egyesült Államok polgárai a következő amerikai elnök személyéről, valamint a törvényhozás összetételéről. A közvélemény-kutatások és választási modellek szerint az idei lehet az elmúlt évtizedek legszorosabb választása, különösen a legfontosabbnak tartott, ún. billegő államokban, amelyek közül sokban még mindig hibahatáron belülre mérik a republikánus Donald Trumpot és a demokrata Kamala Harrist. Vajon az amerikaiak internetes keresései mennyire tükrözik a szoros előrejelzéseket a kampányhajrában? A Google Trends adatai alapján megnéztük, hogy melyik jelölt mozgatta meg jobban a Google-felhasználókat a billegő körzetekben.
Donald Trump továbbra is kiáll elképzelése mellett, miszerint megszüntetné a jövedelemadókat, és helyettük vámokat vezetne be – derült ki Joe Rogan podcastjában adott pénteki interjújából a CNBC szerint. A republikánus elnökjelölt hangsúlyozta, hogy a jövedelemadók eltörlésével a terhek áthelyeződnének a vámok irányába, ezzel a gazdaság átalakítását célozná meg. Szakértők szerint a terve hatalmas lyukat ütne az amerikai költségvetésen, ráadásul felgyorsítaná az inflációt. Kamala Harris demokrata jelölt azonnal bele is állt a tervbe.
A 2024-es amerikai elnökválasztás sorsdöntő pillanatnak ígérkezik az Európai Unió és a közép- és kelet-európai (KKE) régió számára. Donald Trump esetleges visszatérése a Fehér Házba aggodalmakat és vitákat váltott ki az Európára gyakorolt gazdasági következményekről. Több elemzés is azt mutatja, hogy egyértelműen káros lenne a republikánus jelölt megválasztása, és az egyik legnagyobb vesztes Magyarország lehet.
A demokrata párti elnökjelölt, Kamala Harris kampányának újabb lendületet adhat egy közelgő nagyszabású esemény. A Washington Post értesülései szerint a világhírű énekesnő, Beyoncé pénteken Houstonban lép fel Harris támogatására.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke figyelmeztette az amerikai elnökválasztások indulóit a globális kereskedelem korlátozásának veszélyeire. Egy szerdai, Washingtonban, az Atlantic Council által szervezett eseményen Lagarde a vámok emelésének kilátásaira vonatkozó kérdésre válaszolva rámutatott, hogy a történelem megmutatta, milyen károkat okozhatnak az ilyen intézkedések.
Donald Trump megelőzte Kamala Harrist egy új Financial Times közvélemény-kutatás szerint abban a kérdésben, hogy kiben bíznak az amerikaiak inkább a gazdaság kezelésében. Ez aláhúzza a Demokrata Párt küzdelmét, hogy meggyőzze a szavazókat arról, hogy most valóban jobban élnek, mint négy évvel ezelőtt.
Ha John Lennon azt mondta, hogy népszerűbb Jézusnál, akkor Taylor Swift már minden világvallás alapítójával dacolhat népszerűségben – legalábbis a felmérések szerint. A közéleti témákban ritkán állást foglaló énekesnőt sokan a Demokrata Párt jolly jokerének tartották, aki elbillentheti az elnökválasztást a javukra, ha sikerül megnyerni támogatását. Egy hónappal azután, hogy Swift kiállt Kamala Harris alelnök mellett most mégis úgy látszik, hogy nem hozott megváltást a jelöltet cserélő baloldalnak. Donald Trump viszont Robert F. Kennedy Jr. és Elon Musk politikai támogatásából is profitálhat.
Kevesebb mint három hét van hátra a november 5-i választásokig, és a befektetők egyre inkább arra számítanak, hogy egyik politikai párt sem szerzi meg a teljes irányítást sem a Fehér Ház, sem a Kongresszus felett. A teljes politikai megosztottság viszont kényelmes helyzetet jelent a piacoknak.
Taylor Swiftet követően kedden újabb popsztár, Billie Eilish is bejelentette, hogy a demokrata párti Kamala Harrist és Tim Walzot támogatja az amerikai elnökválasztáson.
A népszerű énekesnő, Taylor Swift nyíltan kiállt Kamala Harris mellett az elnökválasztáson. Az énekes egy Instagram-bejegyzésben fejezte ki támogatását, amelyben Harrist „biztos kezű, tehetséges vezetőnek” nevezte - számolt be az AP News.
Egyre szorosabb a kapcsolat a Trump-kampány, valamint a Republikánus Párt konzervatívabb szárnya és a magyar kormánypártok között. Sok amerikai jobboldali politikus viszont nem örül ennek a folyamatnak, főként az ukrajnai háborúról szóló eltérő álláspontok miatt, sokan attól tartanak, hogy Magyarország befolyásolni az idei amerikai elnökválasztást.
Bár azóta, hogy Kamala Harris lett a demokrata jelölt a csatatérállamok szavazóinál a gazdasági kérdésekkel kapcsolatos megítélése nem javult drámaian, gyorsan felzárkózott Donald Trump ex-elnökre. Összességében a válaszadók többsége még mindig úgy véli, hogy Trump alatt jobb élet várna rá, Harris jelentős előnyre tett szert a legfontosabb gazdasági bizalmi tényezőknél. Ráadásul kampányát csak most indította be igazán a múlt héten bemutatott adócsomagtervezetével, amellyel épp a középosztálybeli szavazókat akarja megszólítani a számukra legfontosabb témáknál. A csatatérállamok többségében így már Harris néz ki az esélyesebb jelöltnek két és fél hónappal a választások előtt.
Az infláció magas,ű drasztikus kamatemelések jöhetnek.
Hiába csökkent a Fed, a hitelkamatok csak emelkednek.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?